Ūkanotoji Lima

IQUITOS

yra Peru šiaurės rytinėje dalyje, kairiajame Amazonės upės krante. Miestą įkūrė jėzuitų misija 1750 metais, kuris XX a. pirmoje pusėje tapo vienu iš svarbiausiu kaučiuko apdirbimo centru. Tokiu būdu į Iquitos atvyko daugybė vienišų vyrų iš viso pasaulio tikėdamiesi gerai užsidirbti ir praturtėti. Šiandien čia gyvena apie 450 tūkstančių gyventojų, kurie verčiasi ryžių, tabako ir medvilnės auginimu bei miškų kirtimu.

Iquitos

Nuotraukos šaltinis: http://en.wikipedia.org/wiki/Iquitos

~ 19 val. 00 min

Mus pasitinka tvankus ir šiltas oras bei vidutiniško stiprumo lietus. Vos tik išėjus iš oro uosto buvome apsupti daugybės vietinių gyventojų, siūlančių savo taksi paslaugas. Šiaip ne taip išsirinkome vieną vyrą, kuris bent jau žinojo keletą angliškų žodžių tad buvo lengviau su juo susikalbėti. Važiavome mašina, kuri labiau buvo panaši į metalo laužą ir nebelabai tinkama eksploatacijai. Duryse rankenų nebuvo, nebuvo ir plastmasinės dalies dengiančios mašinos metalinį rėmą, langai užsidarinėjo tik rankiniu būdu, tiesiogine ta žodžio prasme (paimi stiklą iš abiejų pusių ir raumenų pagalba keli jį aukštyn). Sunkiai, bet vairuotojas užvedė variklį. Mano akyse buvo matyti baimė. Nuolat klausiau savęs: negi ir vėl mums kažkas atsitiks, negi dabar čia, vidury džiunglių, būsime apvogti. Iki miesto centro vykome apie 10 – 15 minučių. Kad ir tamsus vakaras, kažkur skubančių ir lekiančių žmonių buvo pilna. Vairuotojai it pamišę, nesivadovaudami kelių eismo taisyklėmis, išskyrus šviesoforo signalus – raudona ir žalia, signalizuoja visiems aplinkiniams. Nesvarbu, ar tu eitum gatve ar pėsčiųjų perėja, ar šaligatviu. Didelis triukšmas ir motorų burzgimas čia, matyt, kasdienybė. Atvykome. Susimokėję 15 sol. už kelionę, pasiėmėme kuprines ant pečių ir nuėjome į nakvynės namus, kuriuos rekomendavo knyga (Peru. Rough Guide). Na, ką galiu pasakyti, matyt, Lietuvoje tai pavadintume nieko verta vieta arba tiesiog landyne, bet čia, viduryje džiunglių tai buvo pakankamai geras variantas. Vyrukas, dirbantis registratūroje ir dar daugelį kitų darbų (kambarių tvarkymas ir pan.) nemokėjo nė vieno žodžio angliškai, tad teko pasinaudoti tarptautine gestų kalba, kvailais rankų mostais ir veido grimasomis, kol galų gale, jis teikėsi mums parodyti kambarį. Už tokią kainą (30 sol), matyt, ir negalėjome tikėtis nieko geriau. Gavome dvigulę lovą, patalynė kaip ir skalbta, bet ne pirmos jaunystės, tad pasinaudojome savo miegmaišiu ir apklotu, kuriuos buvome įsimetę ekstra atvejui. Gyvenamas plotas buvo apie 10 kv. m. Tame pačiame kambaryje už sienelės, kuri nesiekė lubų, buvo įrengtas klozetas, neturintis dangčio, bet bent jau veikiantis. Užuolaidėle atskirtas dušas, tiksliau atvestas vamzdis, tiekiantis tik šaltą vandenį. Reikia nepamiršti paminėti, kad radome ir tualetinio popieriaus ritinėlį, kuris čia yra labai vertinamas.

Nesvarbu, kad buvome ne lauke, vis vien jautėsi tvankumas, nepadėjo ir didelis, dulkių pilnas ventiliatorius. Knygoje skaitėme, kad naktimis turistams nepatartina vieniems vaikščioti gatvėmis, bet mums reikėjo nusipirkti nors šiek tiek maisto, tad išsiruošėm į miestą. Kaip ir visuose didmiesčiuose, žmonių buvo pilna visur. Vis dar veikė kavinės ir parduotuvės, tad užsukome į vieną iš jų. Didelio pasirinkimo tikrai nėra, čia ne mūsų MAXIMA. Vietiniai indėnai apsipirkinėja turguose, ten kur kas pigiau ir viskas vienoje vietoje, bet kadangi buvo vakaras mums teko išsirinkti tai, kas buvo lentynose. Nusipirkome bandelių, jogurto, vaisių, riešutų ir sūrio. Nebepamenu kiek už visa tai sumokėjome, bet skrandžius užkišome.  Kadangi buvome išvarginti 5 iš eilės skrydžių, tai ilgai nereikėjo laukti norint užmigti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.