Triukšmingasis Iquito

MEDINIS NAMELIS, vakaras …

Apsivilkę drabužius ilgomis rankovėmis, pasipurškę repelento nuo moskitų (Ben‘s, Lietuvoje jo kaina ~ 20 Lt, o čia 3 kartus brangiau, t. y. 60 sol.), apsiavę guminiais, kuriuos davė gidas, pasiėmę žibintuvėlius susėdome į kanoją. Berniukas užkūrė motorą ir mes jau pakeliui į nuotykius. Gidas sėdėjo priekyje ir nuolat stebėjo aplinką, sakydamas kur sukti ir kada sustoti. Po kokių 15 minučių įplaukėme į užutėkį, ar ežerą, sunku pasakyti, nes buvo baisiai tamsu, o žibintuvėliu nedaug ploto gali apžvelgti. Kanojos vairuotojas motorą išjungė ir tada buvo galima išgirsti džiunglių garsus. Tai kažkas nerealaus. Aplink nieko nematyti, tik šalia skraidantys jonvabaliai ir žolės vandenyje. Pažvelgus aukštyn, gali pamatyti dangų, nusėtą žvaigždėmis ir ryškų paukščių taką. Lietuvoje tokio niekada nesu mačiusi. Staiga gidas visus nutildė ir paliepė ieškoti vandenyje dviejų viena šalia kitos raudonų švieselių. Tai kaimanų akys, šviečiančios tamsoje. Jų mes ir atvykome pamatyti šią itin šiltą ir tamsią naktį.

Kaimanas

Nuotraukos šaltinis: http://lt.wikipedia.org/wiki/Kaimanai

Tai nedideli Centrinės ir Pietų Amerikos krokodilai. Iš 5 jų rūšių didžiausi yra krokodiliniai kaimanai. Jie gyvena upėse, ežeruose ir pelkėse, o per sausras gali išgyventi užsikasę į dumblą. Teko ir mums vieną tokį palaikyti rankose, kai gidas ištraukė šį gyvūną iš vandens. Buvo baugoka, bet labai įdomu. Reikia turėti geras akis ir staigią reakciją, kuria pasižymėjo mūsų vadovas „Comando“. Po to kaimaną paleidome vėl į vandenį ir grįžome atgal į namuką.

Vakarienei valgėme keptą šamą su manijoka (šis augalas savaime yra nuodingas dėl cianogeninių glikozidų, todėl privalo būti apdorojamas prieš valgant. Dažniausiai jis verdamas, mirkomas, spaudžiamas, keletą kartų džiovinamas, kad pasišalintų nuodingieji gliukozidai. Nepaisant to, jis yra svarbiausias maisto produktas kai kurių šalių virtuvėse. Manijoko šakniagumbiai savo skoniu ir savybėmis primena bulves, todėl gali būti ruošiami labai įvairiai).

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.