Molyje čiuožinėjantys vaikai

Po pietų

Mūsų gidas, kurį draugai vadina „Comando“, gerai pažįsta džiungles. Taip yra todėl, kad jis netoliese esančiame kaime gyveno dar būdamas mažas. Norėdami geriau pažinti vietinių gyventojų kultūrą ir gyvenimo būdą, užsukome į šalia įsikūrusį gatvinį kaimą.

Taip sakau todėl, kad ten yra tik viena gatvė, žinoma, negrįsta ir net ne pieva, o tiesiog drėgnas molis. Norint per ją pereiti, batus geriau nusiauti. Gatvė apsupta iš abiejų pusių mediniais namukais, kurie stovi ant pastolių (1,5 – 2 m aukščio). Liūtiniu sezonu, t. y. vasarą, vanduo čia smarkiai pakyla ir vadinamoji gatvė pavirsta upe. Kaimo žmonės norėdami nusigauti į kitą pusę aplankyti kaimynų ar šiaip kokiais reikalais, privalo pasinaudoti valtimi. Kadangi, mes čia lankėmės žiemą, tai teko slidinėti molyje. Tuo metu vaikai žaidė tinklinį, o kiti basomis bėgo per purvą ir krisdavo ant pilvo čiuoždami tiesiai į vandenį. Aplink vien moterys ir vaikai, vyrų nebuvo matyti, tik keletas senukų, kurie pasirėmę rankas ant kelių stebėjo mus ir mėgavosi saule. Šiame kaime gyvena apie 400 žmonių, kurie verčiasi žemės ūkiu. Augina ryžius, skina bananus ir kitokius vaisius, kuriuos plukdo parduoti į artimiausią turgų, esantį už 3 valandų kelio. Taip pat gamina nemažai suvenyrų, skirtų būtent turistams (drožinėja medinius dubenis ir siuva lėles). Šiuo amatu verčiasi moterys ir mergaitės. Nepaisant vargo ir sunkių išgyvenimo sąlygų, čia žmonės nuolat šypsosi ir atrodo laimingi.

Kaime yra mokykla, kurioje vaikai mokosi rašyti, skaityti, skaičiuoti ir pan. Ji padalinta į dvi dalis ir skirta pradinukams bei likusiems vyresnio amžiaus vaikams. Taip pat čia yra įsikūręs policijos postas. Niekada nebūčiau pasakiusi, kad ten jis. Būdelė sulig didumo lietuvišku lauko tualetu arba dviem ir ant jo sienos pakabintu valstybiniu policijos herbu. Esant muštynėms ar šiaip įvykus kokiam nesutarimui, iniciatoriai ar dalyviai viso to, yra sodinami būtent į šitą būdelę visai parai. Susirgus kaimo gyventojai kreipiasi į vietinį gydytoją (šamaną), kuris naudoja tik vaistinius augalus, augančius čia pat džiunglėse, ir įvairius ritualus, taip išvalydamas ligonio energiją.

Samanas

Nuotraukos šaltinis: http://en.wikipedia.org/wiki/Urarina

Jis, kaip ir likę vietiniai gyventojai, vartoja, tiksliau valgo daug toksinų turinčius lapus, arba iš jų susisuka cigarus, kurie sukelia įvairias haliucinacijas. Čia džiunglėse, šias žoles, t. y. lapus  mėgsta ir tinginiai.

Tinginys

Nuotraukos šaltinis: http://lt.wikipedia.org/wiki/Tinginys

Tai labai lėti Amerikos tropinių miškų trumpauodegiai žinduoliai. Gyvena pakibę medžiuose. Už šakų kabinasi didžiuliais lenktais nagais. Kūnas apaugęs kailiu. Tokį vieną tinginį sutikome ir mes vaikščiodami po džiungles. Turėjome puikią progą jį palaikyti, nes šis miegojo ant žemės. Jausmas tikrai įspūdingas. Po to pakabinome gyvūnėlį ant medžio, kad šis galėtų pasislėpti nuo  pavojaus tykančio apačioje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.