Molyje čiuožinėjantys vaikai

Pasivaikščioję po atogrąžų miškus, vėl sėdome į kanoją ir nuplaukėme ieškoti iguanų, bet, deja, jų nepavyko pamatyti. Tad Giedrius pasiprašė nusimaudyti Amazonėje. Sustojome ir šis pūkštelėjo į upę. Vanduo tikrai nešiltas, bet ir ne vėsesnis nei Lietuvoje karštą vasaros dieną. Šalia vienas po kito išnirdavo delfinai.

Jų yra dvi rūšys, gyvenančios gėloje Amazonėje, tai pilkieji ir rausvieji delfinai. Buvo smagu stebėti juos šokinėjančius virš vandens ir gaudančius bangas. Nusimaudę nusprendėme grįžti atgal į namuką, nes tolumoje buvo matyti grėsmingai artėjantys lietaus debesys. Staiga, mums beplaukiant valtimi ir stebint pro šalį bėgantį gamtovaizdį, įšoko keista žuvis. Kaip vėliau mums paaiškino gidas, tai buvo barakuda, išore panaši į lydeką. Ji dar jauna, todėl išgirdusi motoro garsą ima šokinėti virš vandens ir taip pakliūva į valtis.

18 val. 15 min.

Gulime sau hamakuose, ištiesę kojas ir mėgaujamės poilsiu užkandžiaudami nerealiai skaniais bananais. Po vakarienės (kepta vištiena, burokėlių salotos (mirkytos aitriam acto marinate) ir šaltos bulvės) vėl trauksime į naktinį žygį po džiungles, tik šį kartą pėsčiomis. Apsiauname guminius, pasipurškiame repelentu ir pirmyn …

Pasišviesdami žibintuvėliais, ėjome paskui gidą, kuris rankose laikydamas mačetę kapojo visus jam kelią pastojusius augalus. Už mūsų sekė jaunuolis, puikiai pažįstantis šias vietas. Jis „Comando“ pagalbinis darbuotojas, nors ir dar labai jaunas yra sumanus, drąsus ir protingas vaikas. Medžių šakoms braukiant per petį, girdint įvairiausius paukščių ir vabzdžių garsus, darėsi baugoka, bet vaizduotei neleidome įsibėgėti. Juk kitaip nė žingsnio. Eidami sutikome įspūdingo dydžio margaspalvių drugelių ir baisiai stambių varlių. Sakyčiau sveria apie 1 kg jei ne daugiau. Teko bristi per apsemtą taką. Guminiai buvo pilni vandens ir nuolat žliugsėjo sukeldami papildomą garsą džiunglių naktiniame chore. Taip bevaikščiodami po gūdžius tropikų miškus šiek tiek pasiklydome. Padarę milžinišką ratą grįžome atgal į namelį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.