Pagalba GRINGAMS ir garsusis PISCO

PISCO

Kečua (Quechua) kalba žodis „pisco“ reiškia paukštį. Šis miestas buvo žinomas dar gyvuojant   vienai iš didžiausių senovės civilizacijų Peru, Paracaso kultūrai. Dėl puikios geografinės padėties, ispanams užgrobus vietinių žemes, Pisco buvo laikomas sostine, iki nusprendžiant, kad ja turėtų tapti Lima. Šiandien šis miestas yra garsus savo vynuogynais, Paracaso nacionaliu rezervatu ir netoliese esančiomis Balestos salomis, dar vadinamomis „mažaisiais Galapagais“.

Kadangi jau buvo vakaras ir labai greitai ėmė temti, pasinaudojome vienu iš daugelio pasiūlymų.  Aišku pirmenybę teikėme, tiems kurie kalba angliškai, nors galbūt šiek tiek ir permokėjome. Ta pati moteris, kurios paslaugomis sutikome pasinaudoti, pasiūlė mums viešbutį (Adresas: Bolognesi gatvė, visai netoli Plaza de Armos – pagrindinės aikštės) su karštu vandeniu ir privačiu dušu bei interneto galimybe už 70 sol., bet mes nusiderėjome iki 60 sol. Ponios draugas nuvežė mus į miesto centrą, tai kainavo dar 6 sol. Viešbutyje susimokėjome suderintą kainą, t.p. atsiskaitėme už rytdienos turą į Balestos salas (iš pradžių prašė 90 sol., bet vėl gi nusiderėjome iki 80 sol./2 žm.), į kurį viskas įskaičiuota, bent jau taip mums sakė moteriškė. Pasidėję daiktus, išsiruošėme į miestą ko nors užkąsti. Knygoje radome nuorodą į pigų restoranėlį, bet pasiklausus administratorės kaip iki jo nueiti, ji pasakė, kad jo jau nebėra keli metai (Patarimas: kelionės vadovą pirkite patį naujausią, nes kitu atveju informacija gali būti pasenusi). Ji mums nurodė kitą, visai netoli viešbučio esantį restoraną (na, koks ten restoranas, tik taip vadinasi, greičiau paprasta kavinė). Tiesa, keletas minučių ir mes jau vietoje. Kavinėje vos 4 klientai, tad vietas renkamės kur panorėję. Viskas šaunu. Meniu buvo anglų ir ispanų kalbomis. Užsisakėme po garsųjį Pisco sour.

Pisco sour

Nuotraukos šaltinis: http://en.wikipedia.org/wiki/Pisco_sour

Pasak instituto specialistų tai yra Peru nacionalinė vertybė. Kokteilį jie įvardija kaip intelektinę nuosavybę. Peru istorikai tvirtina, kad šis kokteilis pirmą kartą buvo pasiūlytas XVIII amžiaus pradžioje sostinės kavinaitėje „Morris“. Jo autoriumi ir laikomas šį barą atidaręs emigrantas iš JAV Morisas. Tai tipinis Pietų Amerikos vakarinės dalies kokteilis, kurio pagrindą sudaro Pisco brendis. Jis maišomas su kiaušinių baltymu, citrinos arba laimo sultimis, cukrumi ir ledu. Mums jis kainavo po 10 sol. Taip pat užsisakėme 2 karštus patiekalus (jautiena su bulvėmis, ryžiais ir daržovėmis), kurie kainavo po 22 – 25 sol., bet porcijos buvo milžiniškos, dar ir išsinešimui pasiėmėm. Pavalgę po miestą nebevaikščiojome, nes jis pasirodė nesaugus, tad grįžome atgal viešbutį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.