Balestos salos ir dykumos oazė

PISCO CENTRAS

Susikrovę daiktus į kuprines, dar nuėjome į miesto centrą pavalgyti. Kadangi daug laiko neturėjome, nusprendėme pietauti ten pat kur ir vakar. Tik šį kartą užsisakėme ceviche‘s, daržovių sriubos ir po puodelį kavos, kurią patiekė įdomiai: padavėja atnešė du puodelius pilnus beveik užvirinto pieno ir tirpios kavos indelį. Už viską sumokėjome 33 sol. Beje, ceviche – tai labai populiarus Centrinės ir Pietų Amerikos patiekalas (žalia žuvis yra marinuojama citrinų arba laimo sultyse, prieskoniuojama čili pipirais, druska ir kalendra bei patiekiama su marinuotais svogūnais).

Skaniai papietavę, nuėjome ieškoti autobuso terminalo, iš kurio būtų galima nuvykti į Icą. Knygos žemėlapyje buvo nurodyta keletas įmonių, tad pasirinkome arčiau esančią ir neapsirikome. Už du bilietus susimokėjome 8 sol. (atstumas ~ 80 km). Šį kartą tai buvo įmonė „Flores“ (adresas: Av. 28 de Julio, nr. nebe pamenu). Nors autobusas ir ne VIP klasės, bet tikrai neblogas.

Turėdami dar šiek tiek laiko pasivaikščiojome po miesto centrą. Kaip ir visu kitur vaizdas baisokas, išskyrus pagrindinę aikštę, kuri yra sutvarkyta. Pastatai apgriuvę, tik išorinė jo dalis atstatyta, t.y. suremontuota, o likusi atrodo kaip po karo. Nėra ko stebėtis, juk 2007 metais (rugpjūčio 15 d.) čia įvyko 8 balų stiprumo pagal Richterio skalę žemės drebėjimas. Teigiama, kad 80 % miesto buvo sugriauta, įskaitant ir San Clemente katedrą, kurioje tuo metu buvo laikomos mišios ir žuvo nemažai žmonių. Dar ir šiandien vietiniai gyventojai atstatinėja savo namus, nors praėjo jau beveik 5 metai po nelaimės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.