Vyno degustacija

NASKA

Miestas įsikūręs pietinėje Peru pakrantės dalyje, kur dar 300 m. pr. Kr. gyvavo Naskos kultūra, sukūrusi garsiuosius geoglifus, kurių šiandien atvyksta apžiūrėti žmonės iš viso pasaulio. 1996 m. įvyko stiprus žemės drebėjimas, kuris beveik visiškai sugriovė miestą ir aplink esančias gyvenvietes (1500 žmonių buvo sužeista ir 100 000 jų tapo benamiais), tad senamiesčio su gražiais senoviniais pastatais čia neberasite. 

Naska

Nuotraukos šaltinis: http://en.wikipedia.org/wiki/Nazca

Iš autobuso išlipome jau visiškai sutemus ir nebuvome numatę kur ieškosime kambario. Staiga prie mūsų prisistatė jaunas ir labai storas vyrukas gerai kalbantis angliškai. Šis pradėjo siūlyti savo viešbutį su karštu vandeniu už 40 sol. ir nemokamą transportavimą iki vietos. Kaina visai nebloga, bet mes vis dar dvejojome. Pamatęs, kad rankose laikau „Rough guide“ kelionių vadovą ėmė pasakoti, kad jo nakvynės namus rekomenduoja ši knyga ir „Lonely planet“, tada parodė savo vizitinę. Na, gatvės kaip ir sutampo, kadangi tamsu ir buvome labai pavargę, nusprendėme eiti su juo. Galiausiai išsiaiškinome, kad vyrukas mus apgavo, ir kad jis yra sukčius kokių reta, bet apie viską iš eilės.

Kambarį gavome kaip ir visai nieko, turėjome atskirą dušą su tualetu ir buvo karštas vanduo. Koridoriuje stovėjo stacionarus kompiuteris su veikiančiu internetu ir televizorius. Norėdami papusryčiauti čia viešbutėlyje, susimokėjome po 5 sol. Buvo tikrai neverta, nes už tokią kainą gavome 1 keptą kiaušinį abiem pasidalinti, po bandelę, mažą indelį su braškių džemu ir keliais sviesto gabaliukais bei jau pradėtą tirpios kavos (3 in 1) pakelį abiem. Ką tik įsikūrus kambaryje,  buvome pakviesti ateiti pakalbėti su tuo pačiu storu vyruku. Šis ėmė įkalbinėti pirkti iš jo skrydį Naskos linijomis apžiūrėti, ko mes čia ir atvykome. Išklausėme visos istorijos apie senus ir naujus lėktuvus bei prieš keletą metų įvykusią nelaimę, kai skrydžio metu pilotui sustojo širdis ir visi lėktuvu skridę žmonės žuvo. Todėl nuo šiol lėktuvą valdo du pilotai ir kainos pakilo. Vyrukas užsiprašė po 150 dol. už kiekvieną iš mūsų, nors knygoje buvo rašyta nemokėti daugiau nei 90 dol./žm. Mes jam parodėme būtent tą sakinį ir vėl jis pradėjo aiškinti, kad knyga sena, kainos jau seniai pasikeitė, pakartojo tą įvykį ir pan. kol galiausiai po truputį ėmė leisti kainą. Dar pridūrė, kad jei mes nusipirksime iš jo bilietus, turėsime pirmenybę skristi patys pirmieji, kai dar nebus debesuota ir bus įmanoma daugiau pamatyti. Mes nesutikome su šita kaina ir ėmėme derėtis kaip ir visur, kol galiausiai nuleido iki 120 dol./žm. Mums vis dar buvo labai brangu. Pasiprašėme pagalvoti, bet šis ėmė spausti, kad oro uostas užsidaro po 10 minučių ir jau šiandien privalome pasakyti. Vyriukui reikia žinoti tikslų žmonių skaičių, kurie skris ryt. Tad mes, kad ir kaip gailėdami tų pinigėlių nusipirkome bilietus. Mokėjome doleriais (grynais) tiek kiek ir buvom sutarę, po 120 dol./žm. Tai buvo viena didžiausių kvailysčių mūsų kelionėje. Pasiėmę fotoaparatą ir pinigines išėjome į miestą nusipirkti ko nors valgyti ir nusprendėme užsukti į panašius turus organizuojančias agentūras, pasiklausti kiek jos ima pinigų už rytdienos skrydį. O gi pasirodo, čia  kaina žmogui yra 80 dol. Negalėjome tuo patikėti, kad šitiek permokėjome, buvome baisiai pikti ant savęs ir ant to storulio, kuris mus apsuko (Patarimas – prieš perkant turus, būtina pasitikrinti keliose agentūrose ir išsirinkti geriausią kainą). Grįžtant atgal vėl sutikome tą vyrą mieste ir šis mus parvežė į viešbutį. Kadangi buvau pasipiktinusi, nusprendžiau jam viską pasakyti ir paklausti kaip čia yra, kad kiti ima kur kas pigiau nei jis. Aišku, jis nė kiek nepasimetė, pradėjo skiesti, kad mes buvome būtent toje agentūroje, kuriai ir priklausė tas lėktuvas, kai įvyko nelaimė.  Ale jie pasikeitė pavadinimą, nes niekas nebenorėjo naudotis jos paslaugomis ir kad jai teko mažinti kainas. Galų gale pridūrė, kad mes turime pirmenybę prieš visus kitus turistus. Būdami tokie naivūs, patikėjome juo ir laukėme rytdienos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.