Arequipa

AREQUIPA

Po ilgos ir nelengvos nakties, pagaliau išsilaipinome Arequipos centrinėje stotyje. Tai miestas, esantis Peru pietuose ir antras pagal svarbą po sostinės Limos (apie 900 tūkst. gyvent.). Arequipa yra įsikūrusi El Misti ugnikalnio (aukštis – 5822 m.) papėdėje, kuris paskutinį kartą buvo išsiveržęs  1870 m. (kitais duomenimis 1784 m.). Šiandien vis dar galima pamatyti iš jo rūkstančias fumaroles (tai – garų ir dujų šaltinis dažniausiai esantis artimiausioje ugnikalnių aplinkoje, jų šlaituose ar krateriuose. Šie šaltiniai į aplinką išmeta vandens garus, anglies ir sieros dioksidą, druskos rūgštį ir vandenilio sulfidą). 

2000 m. Arequipos senamiestis buvo įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašus, kuriame yra kolonijinio laikotarpio pastatai, pastatyti iš medžiagos, vadinamos sillar (baltos spalvos vulkaninės uolienos). Jiems būdinga ispaniško ir andalūzietiško stiliaus architektūra. Svarbiausi objektai: Šv. Katalinos vienuolynas (XVI a.), Goyeneche rūmai (XVII a.), barokinis Casa del Moral, katedra, eilė kolonijinių laikų bažnyčių ir kitų pastatų.

Arequipa

Nuotraukos šaltinis: http://en.wikipedia.org/wiki/Arequipa

Keista, bet čia stotyje, buvo įsikūręs turistų informacijos centras ir jame dirbantis vyrukas puikiai kalbėjo angliškai (retenybė). Jis davė mums miesto žemėlapį ir jame pažymėjo vietas, kurias reiktų aplankyti bei pasiūlė gerą viešbutį (Hostal Posada Santa Catalina, adresas: C Santa Catalina 500, Arequipa), duodamas jo vizitinę kortelę. Beje, jis buvo rekomenduojamas ir knygoje, tad pasisamdę taksi (kainavo 6 sol.) nuvykome ten. Kelionė šiek tiek prailgo, nes vaikinukas, matyt, neseniai dirbantis arba ką tik išsilaikęs teises ir nepažįstantis miesto, pasiklydo. Sukinėjomės ratais kvadratais ieškodami mūsų nurodyto viešbučio. Jis netgi sugebėjo pravažiuoti gatve priešinga kryptimi, kurioje eismas vyksta viena puse. Žinoma, nelikome nepastebėti, nes šiame mieste labai daug policijos pareigūnų. Taigi, mes buvome sustabdyti. Policininkas kažką pradėjo aiškinti taksi vairuotojui ispanų kalba. Šis buvo labai išsigandęs, bet gražiai paaiškino, kad pasiklydo ir nė nematė ženklo. Policininkas patikrino dokumentus, po to sustabdė eismą ir leido mums apsisukti. Nereikėjo susimokėti jokios baudos, tiesiog vyrukas gavo perspėjimą, kad kitą kartą taip neišsisuks. Galiausiai paprašėme, kad mus paleistų ir likusį kelią nueisime pėsti, nes viešbutis visai netoli, o su mašina sudėtinga ten patekti. Pastatas tvarkingas su ant stogo esančia terasa, nemokamu internetu ir daiktų saugykla. T.p. čia yra virtuvė, kurioje galima pasigaminti maistą ir televizorius, jei norėtum pažiūrėti futbolo rungtynes. Už dvivietį kambarį su atskira vonia (dušu) ir karštu vandeniu susimokėjome 60 sol. Ką gi, numetę daiktus išsiruošėm į miestą pasidairyti agentūrose siūlomų turų ir kur būtų galima pavalgyti. Kadangi šis viešbutis t.p. organizuoja įvairias keliones, iš pradžių nusprendėme viską susižinoti čia. Šį kartą, pasimokę iš savo klaidų Naskoje, neskubėjome nieko pirkti. Tiesiog ant lapelio užsirašėme visas kainas ir ėjome jų palyginti. Keista, bet visos agentūros pasiūlė brangesnius ir mažesnės trukmės turus. Kadangi, sudėjus visus siūlomus turus, išeina labai daug pinigų, vis dar dvejojome tad nusprendėme papietauti ir susidėlioti viską į savo vietas. Užsukome į kavinę, įsikūrusią pačiame miesto centre. Čia užsisakėme kompleksinius pietus už 15 sol./žm. (2 sriubos, 2 karštieji patiekalai ir 2 šviežiai spaustos sultys pasirinktinai). Buvo tikrai skanu. Mums pietaujant, mieste vyko milžiniška protestuojų eisena, kurioje dalyvavo mokytojai, darželių auklėtojai ir universitetų dėstytojai. Jie buvo nepatenkinti savo užmokesčiu ir darbo sąlygomis. Lietuvoje nieko panašaus nesame matę. Čia žmonės atkakliai kovoja už savo teises.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.