Kolkos kanjonas I

I DIENA

„Aukštai Peru Anduose dunkso Kolkos kanjonas (nuo šalia esančių kalnų iki dugno 3200 m), Gineso rekordų knygoje vadinamas giliausiu pasaulio tarpekliu. Vis dėl to tik nedaugelis žmonių yra girdėję apie jį – negelbsti nei pasaulio rekordininko statusas, nei svaiginamas kalnų didingumas. <…> Šiame  Peru kampelyje <…> išsibarstę po slėnį stypso užgesę ugnikalniai, čia gausu riedulių, pažymėtų paslaptingais raižiniais. Dar pasakojama, kad tuose kraštuose gyvenę žmonių smailiomis galvomis.“ („Didieji pasaulio stebuklai“, 391 psl.)

Colca canyon 1

Nuotraukos šaltinis: http://en.wikipedia.org/wiki/Colca_Canyon

Vietines bendruomenes sudaro dvi skirtingos etninės grupės: Aymara (aimara) kalba kalbantys Collaguas (koljagvai) ir Quechua (kečua) kalba kalbantys – Cabanas (kabanai). Tradiciškai abi grupės naudojo skirtingas technologijas deformuojant vaikams galvas. Collaguas ištempdavo jas, o Cabanas suplodavo, norėdami pamėgdžioti savo garbinamo kalnų dievo (Apu) formą. 1570 m. ispanų užkariautojai uždraudė šį paprotį, todėl šiandien jie nešioja skirtingas kepures. Vieni smailias ir aukštas, kiti apvalias ir mažas, taip pabrėždami savo etninės grupės išskirtinumą.

Mūsų diena prasidėjo labai anksti, net 3 valandą ryto. Šiuo metu tik 18 val. vietos laiku, bet taip beprotiškai  norisi miego, kad akys lipte limpa. Matyt, tai milžiniško nuovargio ir kaitrios saulės padariniai. Galva vis dar skauda. Giedrius jau guli lovoje kamuojamas tokių pačių skausmų, bet apie viską nuo pradžių, kol dar lauke šviesu, nes čia labi greitai temsta. Taigi, rytas buvo šaltas, gal apie 0° C, o gal netgi ir mažiau. Sunku pasakyti, nes kūnas sustiręs, o dantys nuolat kalenosi, grodami keistai skambančią melodiją. Kelionė autobusu truko apie 3 val. Dar nesu sėdėjusi taip nepatogiai, niekaip negalėjau užmigti. Kojoms nebuvo vietos, jau nekalbu apie Giedrių. Sėdynės buvo baisiai stačios, o prie viso šito vairuotojas įsijungė šildymą, tad nebebuvo kuo kvėpuoti, juk važiavom ne tryse, o apie 20 tokių pačių kaip mes. Beveik nuolat kilom į kalnus, nesilaikydami jokių saugumo taisyklių. Prieš posūkį net nesitraukėm į savąją eismo juostą, buvo baugoka. Po keleto valandų autobusu pasiekėme Mirador Cruz del Condor.

Colca canyon

Nuotraukos šaltinis: http://en.wikipedia.org/wiki/Colca_Canyon

Tai vieta, kurioje galima stebėti milžiniškus paukščius. Kondorus nuo senų laikų Peru gyventojai garbino kaip dangaus simbolį (gyvatė – požemio, puma – žemės). Tai šventas paukštis, paplitęs centriniuose Anduose. Jo sparnų plotis gali siekti 274 – 310 cm, o gyvena jie apie 50 metų. Neilgai reikėjo laukti, kol virš mūsų galvų praskriejo šie didingi paukščiai, žinantys visas Colcos kanjono paslaptis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.