Kolkos kanjonas II

Dar 2 valandos kelionės ir mes jau Arequipoje tame pačiame viešbutyje. Esame visiškai išvargę, tad nusprendžiame, kad rytdienos žygio neįveiksime. Tad nieko nelaukę nuėjome į agentūrą apie tai pranešti moteriškei pardavusiai mums turą į El Misti ugnikalnio viršukalnę. Ten sužinojome, kad žygis taip ar taip nebūtų įvykęs, nes Florai, toks moters vardas, nepavyko rasti dar 1 žmogaus, norėjusio kopti į viršukalnę, mažiausiai tokių entuziastų turi būti 3. Taigi pinigai mums buvo grąžinti. Turėdami laiko, apsilankėme viename iš svarbiausių muziejų šiame mieste – Museo Santuarios Andinos (adresas: C La Merced 110, darbo laikas: pirm.- šešt. 9-18 val. sekm. 9-15 val. Kaina 20 sol. plius gidui arbatpinigiai (mes palikome 10 sol.)). Čia yra laikomos 6 Inkų mumijos ir demonstruojama nemažai archeloginių radinių. Pagrindinis eksponatas yra Chuanita.

Chuanita

Nuotraukos šaltinis: http://en.wikipedia.org/wiki/Mummy_Juanita

paaukota trylikametė Inkų princesė, rasta savo ledo kape 1995 metų rugsėjo 8 dieną. Kapavietė buvo pastebėta Ampato ugnikalnio viršūnėje (virš 6000 m.). Po ilgai trukusios kelionės pėsčiomis ir keletos mėnesių pasninkavimo ji buvo nužudyta trenkiant vėzdu į galvą. Ceremonijos dalyviai mirusią mergaitę  susuko į audeklą ir įkėlė į kapą (kūdikio, esančio motinos įsčiose, poza). Inkai tikėjo, kad Chuanita atgims kitame gyvenime ir kapavietėje rasti indai, jos žaislai bei lamos statulė, bus reikalingi jai būtent ten.  Mergaitė yra laikoma svarbiausiu archeologiniu radiniu dėl savo gerai išsilaikiusio kūno ir vidaus organų. Mokslininkai sugebėjo pasakyti netgi ką Chuanita valgė prieš pat savo mirtį. Tai buvo kokos lapai, turintys daug toksinų ir sukeliantys haliucinacijas bei chicha (čičia) – alkoholinis gėrimas, pagamintas iš kukurūzų.

Daugiau informacijos galite rasti adresu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Mummy_Juanita

http://www.youtube.com/watch?v=1phAp_xP-2E

Gaila, kad gido tarimas vietomis buvo labai sudėtingas, tai neviską pavyko suprasti, bet kadangi prieš tai žiūrėjome National Geography filmą apie šiuos Inkų paaukotus vaikus dievams, tikint, kad ugnikalniai nurims ir nebekels grėsmės likusiems vietiniams gyventojams, viskas tapo kur kas aiškiau. Norėdami daugiau sužinoti apie capacocha (tai – vaikų aukojimo praktika dar prieš – kolumbiniame laikotarpyje), galite pasižiūrėti filmą: „Ice mummies frozen in heaven“.

Leave a Comment

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.