Nuotykiai Titikakos ežere I

TITIKAKOS EŽERAS

„Aimarų genties indėnai, gyvenantys aplink ežerą, šiuos vandenis vadina įsčiomis, iš kurių esą pasirodęs Virakočas – baltasis ir barzdotasis saulės vietininkas Žemėję, išmokęs šiuos žmones statydintis būstus, auginti kultūras ir pasidirbti nendrines valtis. Vieną dieną keliautojui Thorui Heyerdahliui šovė mintis pasistatyti tokį laivą, mat jis buvo matęs tokių pat laivų, tik kur kas didesnių egiptiečių kapuose rastuose piešiniuose ir iškėlė teoriją, kad Pietų Amerikos gentys dar prieš daugelį metų paveldėjo saulės kultą ir įgūdžius, padėjusius joms pasistatyti senovinius miestus, iš egiptiečių keliautojų.

Norėdamas įrodyti, kad tokia prielaida galima, jis atsivežė keletą aimarų valstiečių į Maroką ir jų padedamas pastatydino įžymųjį plaustą „Ra II“ – jūrinį laivą tik iš nendrių. Heyerdahlis šiuo laivu sėkmingai perplaukė Atlantą nuo Maroko iki Barbadoso. Ar jie galėjo turėti ką nors bendra su Virakoča, Saulės vietininku, kuriam, kaip žinia, priskiriama šviesi oda ir barzdotas veidas, Žemėje, kur tokie dalykai niekam nežinomi? Jei keliautojas teisus, vadinasi konkistadorai išties gerokai pavėlavo atkeliauti” („Didieji pasaulio stebuklai“, 377 psl.).

Titikaka – tai didžiausias gėlavandenis Pietų Amerikos ežeras, kurio plotas viršyja 8000 kv. km. Jis plyti Altiplano plokščiakalnyje Anduose (3812 m. aukštyje), Peru ir Bolivijos teritorijose, kur Quechua (Kečua) indėnų kalba susilieja su Aymara (Aimarų k.). Titikakos ežere tyvuliuoja 41 skirtingo dydžio sala, iš kurių keletą aplankėme ir mes.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.