Nuotykiai Titikakos ežere I

Vyrų kepurės parodo jų šeimyninę ir visuomeninę padėtį bendruomenėje. Raudona kepurė reiškia,  kad vyriškis turi šeimą ir yra susituokęs, raudona ir marginta įvairiais raštais, su balta viršūne kepurė sako, kad jaunuolis dar yra nevedęs, o  spalvotą (vaivorykštės spalvų) kepurę nešioja tik aukštas pareigas darbe užimantys asmenys, kurie yra labai gerbiami bendruomenės nariai. Tai policininkai, mokytojai, gaisrininkai, politikai ir pan. Pastarųjų sūnūs taip pat privalo nešioti spalvotas kepures, kad visi žinotų kieno jis yra vaikas. Medžiaginiai maišeliai yra skirti laikyti sudžiovintus kokos lapus, kuriuos vietiniai gyventojai kramto kasdien. Vyrai turi įdomų sveikinimosi būdą. Susitikę draugai nespaudžia vienas kitam rankų ir nesiglėbesčiuoja, o tiesiog iš savo maišelio išsitraukia kokos lapų saują ir suberia juos į savo draugo maišelį. Pastarasis padaro tą patį. Į ranką kokos lapų paduoti negalima, nes tai reiškia nepagarbą savo būsimam pašnekovui. Taigi, apsimainę lapais, jie jau gali pradėti bedrauti tarpusavyje ir kartu juos kramtyti. Šis paprotys išliko dar nuo Inkų laikų.

Moterys čia taip yra labai svarbios, o jų tautiniai drabužiai irgi turi simbolines reikšmes. Jos vienu metu nešioja apie 8 sijonus. Viršutinis visada būna juodas, o po apčia esantys yra skirtingų spalvų, kurios parodo kokiai šeimyninei padėčiai priklauso moterys ir merginos. Ištekėjusios segi mėlynus, žalius ir violetinius, o dar netekėjusios merginos – geltonus, raudonus ir oranžinius pasijonius. Jos taip pat nešioja dideles juodas skaras, kurių apačios yra išsiuvinėtos spalvotomis gėlėmis.

Norėdami daugiau sužinoti apie Taquile salos gyventojų tradicinius drabužius ir jų amatą, galite patenkinti savo smalsumą šiuose internetiniuose puslapiuose (anglų kalba):

http://www.unesco.org/culture/intangible-heritage/31lac_uk.htm

http://www.turisticalperu.com/domiruth_newsletter02_eng.htm

Taip mums belaukiant pietų ir stebint aplinką, netikėtai pagrindine aikšte vorele žengė apie tuzinas vietinių gyventojų. Jie ėjo į bažnyčią, kaip mums vėliau gidas paaiškino, tai buvo vestuvių eisena :). Nuotaka privalo savo veidą slėpti po rankomis austu audeklu nuo smalsių akių ir netgi jaunikio ir ar pastebėjot kiek sijonų ji segi? 🙂 Buvo labai įdomu visa tai matyti.

Taquile sala 4

Jei norite ir Jūs žvilgterėti, galite užsukti čia: http://www.youtube.com/watch?v=K-cvfG8llzQ

Leave a Comment

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.