Vašingtonas (4 diena)

Negalėjome ilgai miegoti, nes reikėjo dar tiek daug pamatyti, perskaityti, paliesti ir išgirsti. Tad 9 val. ryto jau sėdėjome miesto centre ir gurkšnojome kavą, planuodami ateinančios dienos maršrutą. Taigi, pirmoji stotelė buvo National Air and Space muziejus.


Kaina: nemokamas

Adresas: 4th St SW & Independence Ave SW, Washington, DC 20560, JAV

Darbo laikas: 10.00 – 17.30 val., kasdien

Interneto svetainė: https://airandspace.si.edu//


Apžiūrėjus kosminius palydovus, lėktuvus, raketas ir susipažinus su jų istorija, nusprendėme savo jėgas išmėginti naikintuvo simuliatoriuje (kaina: 18$/2 žm.). Giedrius buvo pilotas, na, o man jau teko garbė šaudyti „priešus“. Buvo tikrai įdomu, bet kartu ir baisu, nes vartėmės visus 360 laipsnių. Tad, išlipus iš simuliatoriaus kojos vis dar drebėjo, o žemė rodėsi niekada nenustos sukusis. Sėkmingai susidorojus su užduotimi, ėjome link garsiojo Jungtinių Valstijų Kapitolijaus (Capitol), įstatymų leidžiamosios valdžios – kongreso – susirinkimo vietos.


Kaina: nemokamas

Adresas: East Capitol St NE & First St SE, Washington, DC 20004, JAV

Darbo laikas: 8.30 – 16.30 val., pirmadieniais – šeštadieniais

Interneto svetainė: https://www.visitthecapitol.gov/


Sekantis sustojimas – Nacionalinis Amerikos Indėnų muziejus (National American Indians Museum), turintis vieną didžiausių Amerikos indėnams priklausiusių artefaktų kolekciją visame pasaulyje. Kolekciją sudaro 825 000 istorinių radinių, reprezentuojančių 12 000 metų senumo istoriją, pasakojančią apie 1 200 skirtingų tautų kultūrą, jų tikėjimo subtilybes, simbolius ir gyvenimo būdą. Viena iš daugelio ekspozicijų pasakoja apie mistinius gyvūnus, erelį (Sagiitwin), bebrą (Kikayndama Wisiwin), lokį (Soongi Tayay Win), bizoną (Mana Chiitiwin), vilką (Tapasayn Da Mowin), vėžlį (Kitchi  Tay Bwaywin) ir laukinį žmogų (Misabay Tay Bwaywin) mokančius meilės, išminties, drąsos, pagarbos, nuolankumo, tiesos ir sąžiningumo. “Kai mes esame sąžiningi patys prieš save, mes galime būti sveiki ir laimingi bei gyventi harmonijoje“ (Conrad Spence, 2000). Tai buvo puikus pasirinkimas. Kiekviena salė kėlė įspūdį ir žadino vaizduotę.


Kaina: nemokamas

Adresas: 4th St SW & Independence Ave SW, Washington, DC 20560, JAV

Darbo laikas: 10.00 – 17.30 val., kasdien

Interneto svetainė: http://nmai.si.edu/


Diena ėjo į pabaigą, tad nusprendėme negaišti laiko ir eiti link Baltųjų Rūmų. Ne taip paprasta į juos patekti. Šiuo metu jokios ekskursijos nėra vykdomos. O jei ir yra, tai norint juose apsilankyti reikia rezervuoti vietas maždaug prieš pusę metų. Mums to padaryti nepavyko, tad teko pasidžiaugti vaizdu iš išorės. Tiek daug filmų, įvairių pasakojimų sukurta apie šį architektūros paminklą, kad vaizduotė šėlsta. Gaila, bet realybė kitokia. Mūsų Oginskio dvaras Lietuvoje niekuo nenusileidžia pastarajam.


Kaina: nemokamas

Adresas: 1600 Pennsylvania Ave NW, Washington, DC 20500, JAV

Darbo laikas: 7:30 – 11:30 val., antradieniais – ketvirtadieniais;  7:30 – 13:30 val. penktadieniais – šeštadieniais

Interneto svetainė: https://www.whitehouse.gov/

Pastaba: kt. valstybių piliečiams dėl ekskursijų po Baltuosius rūmus reiktų kreiptis į savo šalies ambasadą ne anksčiau nei prieš 21 dieną


Na, taip tai vienas garsiausių pastatų pasaulyje, kurį, matyt, žino kiekvienas ir trokšta bent akies krašteliu žvilgtelėti į jį iš arčiau. 1792 m. kovo mėnesį prezidentas Džordžas Vašingtonas (George Washington) asmeniškai parinko žemę ant Potomako upės kranto tarp Virdžinijos ir Merilendo naujosios šalies sostinės statybai. Po metų, kai buvo sudarytas Kolumbijos apygardos planas, Dž. Vašingtonas paskelbė konkursą naujųjų prezidento rūmų projektui. Anot jo, prezidento rūmai turi būti svarbiausias Kolumbijos pastatas. Rūmai buvo pastatyti 1800 m. Šių rūmų statymo sumanytojas Džordžas Vašingtonas (George Washington) yra vienintelis JAV prezidentas, kuriam neteko čia gyventi. Ar žinojote, jog Baltieji Rūmai išgyveno net du gaisrus (1814 m. britų kariuomenė padegė garsųjį pastatą. Tik audros dėka jis buvo išgelbėtas nuo visiško suniokojimo). Nuo 1924 metų fasadas mažai te pasikeitė, ko negalima pasakyti apie pastato interjerą. Franklinas Ruzveltas (Franklin Roosevelt) pastatė baseiną, Trumanas (Truman) nusiaubė visą teritoriją (išmetė daugybę istorinių artefaktų), Žaklina Kenedi (Jacqueline Kennedy) grąžino atgal senovinius baldus ir antikvarinius daiktus; Niksonas (Nixon) įrengė boulingo takelį, Karteris (Carter) ant stogo pastatė saulės baterijas, kurias Reiganas (Reagan) nuėmė, Klintonas (Clinton) nutiesė bėgiojimui skirtą taką, Dž. W. Bušas (George W. Bush) buvo atsakingas už beisbolo aikštelės atsiradimą.

Pakilo vėjas ir pradėjo slinkti lietaus debesys, tad norėdami likti sausi nuskubėjome metro stoties link. Prieš grįždami į nakvynės vietą, nusprendėme apsipirkti. Bet tai nebuvo taip paprasta kaip kad tikėjomės. Visų pirma, miesto centre maisto prekių parduotuvių nė su žiburiu nepavyko rasti, na, o rajone, kuriame mes gyvenome, dirbo tik viena. Ji nebuvo didelė ir nė iš tolo nepriminė net mūsų mažųjų kaimo parduotuvių. Aplink buriavosi juodaodžiai vyrukai, iš prabangių automobilių sklido tranki muzika, netoliese lūkuriavo net 3 policijos ekipažai. Šiaip ne taip išsirinkome keletą produktų vakarienei, jokių daržovių, vaisių, riešutų čia nebuvo, vien pusfabrikačiai, traškučiai, saldūs gėrimai ir dribsniai. Visa tai niekis, palyginus su tuo, kad parduotuvės darbuotojai stovėjo už didelės stiklinės sienos, matyt, neperšaunamos. Norėdamas susimokėti už prekes, jas turi sudėti į besisukantį stiklinį indą, kad parduotuvės darbuotojas galėtų jas nuskenuoti. Įdėjus banknotus į tam skirtą stalčių, prekės grąžinamos. Tą akimirką širdys plakė kur kas stipriau nei įprastai. Norėjosi kuo greičiau dingti iš ten. Pasijutome it baltos varnos pasiklydusios nežinia kur. Po tokio apsipirkimo, nusprendėme, jog vidurnakčio nelauksime ir vos grįžę susidėsime daiktus, kad dar spėtume išeiti iki užgęstant gatvių žibintams. Taigi, oro uoste atsidūrėme dar prieš vidurnaktį.


Papildoma informacija:

Jungtinės Amerikos valstijos yra įtrauktos į tų šalių sąrašą, kuriose be savo banko leidimo negalima atsiskaityti kortelėmis. Tad, prieš važiuodami čia, būtinai apie tai praneškite bankui


 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.