Vašingtonas – Albukerkis (5 diena)

Diena taip ir nepasibaigė, kai prasidėjo kita. Teko visą naktį praleisti ant suoliuko, esančio Ronaldo Reigano (Ronald Reagan) oro uoste. Galbūt būtų buvę viskas gerai, jei ne oro kondicionierius, veikiantis pilnu pajėgumu, tad buvo baisiai šalta. Ne mums vieniems tas šaltis gadino nuotaiką ir tampė nervus. Visos šios situacijos puikus pavyzdys, šalia sėdintis vyras, mėginantis užmigti, bet kad ir kaip besistengtų keisdamas pozas vieną po kitos, bluosto sudėti ir jam nepavyko.

Atrodė, kad bus eilinė naktis ir tereikia sulaukti savo skrydžio, bet vis dar neveikiantys bagažo priėmimo postai, kėlė nerimą. Pasirodo, bagažą reikia prisiregistruoti patiems, iškart jį apmokėti internetu, atsispausdinti lipdukus, susiklijuoti ir atiduoti oro bendrovės darbuotojams. Mums tai buvo nemenkas iššūkis, nes tai darėme pirmą kartą, bet svarbiausia atlikdami procedūrą labai džiaugėmės, kad pavyko susisiekti su savo banku Lietuvoje, jog šis atblokuotų mūsų sąskaitas ir galėtume kortelėmis naudotis visoje šalyje. Pats ponas likimas nusišypsojo ir laimingo atsitiktinumo dėka mes jau sėdėjome lėktuve.

Su kiekvienu skrydžiu, laikas vis sukosi atgal, taigi nuo gimtinės mus skyrė devynios valandos. Pervargę ir be nuotaikos, nes diena tęsiasi maždaug trisdešimt valandų, keliavome atsiimti dar Lietuvoje rezervuoto automobilio. Visų automobilių nuomos kompanijų skyriai yra įsikūrę po vienu stogu, vos keletas kilometrų nuo Albukerkės (Albuquerqe) oro uosto. Norint ten nuvykti, tereikia sėsti į autobusiuką su nuoroda “mašinų nuoma“ (car rental) ir po gerų 5 – 10 minučių Tu jau vietoje.

Tikėjomės greitos ir neskausmingos procedūros, tačiau nespėjome nė kojų apšilti Naujoje Meksikoje, o mus jau pasitinka nesklandumai. Rinkdamiesi automobilį internete, įvertinome, kad reiks įveikti didelius atstumus kalnuotomis vietovėmis, taigi mažas automobilis mums visiškai netiko. O, čia, staiga, neatsižvelgdami į mūsų poreikius ir rezervaciją, jie mums siūlo Ford Fiesta, pasakodami jog tai kompaktiškas automobilis. Po visų skrydžių ir nemigos nervai visai nelaiko ir balso tonas bendraujant su nuomos punkto operatoriumi po truputį keičiasi. Ne gana to, šis pareiškė, kad reikia pirkti draudimą, kurį, kaip mes iki šiol manėme jau turime. Buvo sunku susikalbėti, kadangi darbuotojas atrodė apsvaigęs ir sunkiai rinko žodžius, nors pats aiškino, kad yra labai pavargęs. Po keleto skambučių į Lietuvą ir ilgų pokalbių su nuomos punkto darbuotoju ir jo vadove, išsiaiškinome, kad rezervavome automobilį be draudimo, taigi tenka mokėti papildomai. Tai baisiai nervino ir liūdino, nes pinigai buvo dideli. Automobilio nuomos kaina kartu su draudimu (21 diena) buvo 1000 USD. Ką darysi, teko patuštinti pinigines, juk važiuoti reikia, o laikas nestovi vietoje. Džiugu bent tiek, kad pavyko gauti padorų automobilį. Vietoje siūlytos Ford Fiesta gavome Nissan Altima. Iš tiesų, patogi ir didelė transporto priemonė, tinkama Amerikos keliams. Be abejo, ne tokia, kokias mėgsta vietiniai, bet visgi ne Fiesta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.