Las Vegas (10 diena)

Susikrovę daiktus pajudėjome Desert View keliu link garsiojo švyturio. Planavome pakeliui kur nors sustoti ir papusryčiauti, vos tik oras sušils bent iki 12 – 15 laipsnių. Deja, vėjas buvo itin žvarbus, tad ir pakilusi temperatūra negelbėjo. Pilvai ėmė groti maršą vis garsiau, tad teko sustoti ir mėginti savo laimę. Šiaip ne taip pavyko užvirinti vandenį, tad šilta arbata jau garavo mudviejų rankose. Aplink nė vieno žmogaus, o mus supantis miškas knibždėte knibždėjo ir buvo pilnas gyvybės.

Šį kartą pusryčiams pasirinkome šokoladinį sviestą ir tikrai neprašovėme. Deja, lauke ilgai stoviniuoti nepavyko. Ėmė krėsti šaltis, nesugebėjau net tinkamai arbatos atsigerti, kuri rodėsi tuoj ims ir išsipils. Tad nusprendžiau, jog gana kankintis ir reikia eiti atgal į mašiną. Deja, tokio mano poelgio vyras nesuprato. Kaip ir buvo galima tikėtis, ginčo mums nepavyko išvengti. Galų gale nematėme nei Desert View, nei garsiojo švyturio. Principai buvo aukščiau visko, o kantrybės taurės seniai išsekusios po keleto sudėtingų ir varginančių dienų. Taip kurį laiką tylėdami ir susukę nosis važiavome link Las Vegas‘o.

Skruostais riedėjo ašaros, mašinos salone skambėjo Marijono Mikutavičiaus dainos, miškus keitė pievos ir dirbami laukai, kol galų gale pasiekėme vieną iš sausiausių Amerikos regionų, Mohavės dykumą. Greičiau nei tikėjomės, po beveik 4 valandų kelionės automobiliu, atvykome į Huverio užtvanką.


Kaina: čia

Adresas: Willow Beach, Nevada 86445, Jungtinės Amerikos Valstijos

Darbo laikas: 9.00 – 17.00 val., kasdien

Interneto svetainė: https://www.nps.gov/subjects/travelborwaterprojects/index.htm


Ši įsikūrusi visai netoli Las Vegas‘o, apie 30 mylių atstumu. Tai unikalus hidrotechninis statinys, 221 m aukščio betoninės konstrukcijos damba, esanti ant sienos su Arizona ir Nevada, Juodajame slėnyje. Užtvanka pradėta statyti 1931 m., o baigta 1935 m., kainavusi 700 mln. dol. vertinant pagal šios dienos valiutos kursą. Pavadinta 31 – ojo JAV prezidento Herberto Huverio, kuris daug prisidėjo prie užtvankos statybos įgyvendinimo, garbei. Pravažiavę kontrolės punktus ir palikę automobilį stovėjimo aikštelėje, išsiruošėme pasižvalgyti po teritoriją. Juk čia lankėsi ne vieno filmo herojus trokšdamas užtvanką susprogdinti. Net pats Homeris Simpsonas ir Klarkas Grizvoldas atostogų metu su savo šeimomis čia buvo užsukę. Tad ir mums buvo itin smalsu bent akies krašteliu pažvelgti į nesuvokiamo dydžio hidrotechninį statinį. Į vidų nėjome, nes neturėjome daug laiko, o ir žmonių daugybė sukosi aplink. Teko gerokai palaukti norint nusifotografuoti su vaizdu į užtvanką. Tuo metu vaikštinėjo keletas dešimčių kinų, kuriems nė motais tavo nuotraukos. Matyt, šie yra pratę gyventi minioje, tad buvimas vienas šalia kito ir pastovus lindimas į kadrą, jiems visiškai netrukdė. Užtvanka ir žemiau esanti hidroelektrinė geriausiai matoma yra nuo Mike O‘Callaghan – Pat Tillman memorialinio tilto.

Vaizdas tikrai įspūdingas ir akį veriantis, tiek žvelgiant nuo tilto, tiek stovint ant užtvankos krašto. Užbaigę šios dienos ekskursiją po Huverio užtvanką išvykome Las Vegas‘o link.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.