Mirties slėnis (11 diena)

Ankstus rytas. Jau n – tąjį kartą tenka susidėti daiktus į kuprines. Nieko čia nepakeisi, tokia jau ta „smagioji“ kelionių dalis.

Atlikę prievolę, suskubome pusryčiauti. Šį kartą maistas buvo įskaičiuotas į kainą. Taigi, turėjome puikią progą paragauti amerikietiškų blynelių ir ne tik. Kavinė, kurioje vyko pusryčiai, labai priminė filmuose ne kartą matytas užkandines. Raudonos spalvos odinės sofutės, padavėjos seginčios prijuostes ir nešinos arbatinuku, pilnu juodos kavos, fone skambanti country muzika ir aplink sėdintys amerikiečiai suteikė aplinkai dar daugiau žavesio. Skaniai ir sočiai pavalgę, išsiruošėme į Mirties slėnį.


Kaina: nemokamas

Adresas: P.O. Box 579 Death Valley, CA 92328, Jungtinės Amerikos Valstijos

Darbo laikas: 24 val., kasdien

Interneto svetainė: https://www.nps.gov/deva/index.htm


Numirėlio perėja, Sausų Kaulų kanjonas, Laidotuvių kalnai. Kalifornijoje plytinčio Mirties slėnio pavadinimai skamba grėsmingai. Tai karščiausia ir sausiausia Šiaurės Amerikos vieta: kur vasarą svilinamai karšta, kur ištisi metai gali praslinkti be lašelio lietaus. Vasaros dienomis termometro stulpelis reguliariai pakyla iki 43 °C. Čia net šešetą savaičių iš eilės temperatūra kasdien viršija 49 °C.  Retos, tačiau smarkios liūtys užklumpa staiga ir užtvindo sukepusią žemę vandens ir purvo srovėmis.

Po truptutį artėjome prie žemiausio taško (85,5 m žemiau jūros lygio) visame Šiaurės Amerikoje žemyne. Oro temperatūrai kylant, o vėjui vis silpniau pučiant pasiekėme „Badwater basin“. Žinant, jog  1913 m. liepos 10 d. šioje vietoje buvo 56,7 °C karščio, šiandien oro temperatūra (35 °C) buvo pakankamai nedidelė ir nesukėlė diskomforto, nors prisipažinsiu ilgai čia užsibūti tikrai nesinorėjo.  Esant tokiai temperatūrai kiaušinis ant įkaitusio smėlio gal ir neiškeptų, bet vis tik, jei turite su savimi bent virtą kiaušinį, druskos tikrai pakaktų. Žemės paviršius yra pasidengęs susikristalizavusios druskos sluoksniu, kuris  susidarė išdžiūvus ežerams. Pats Mirties slėnis tai neaprėpiamo dydžio dykynė su tolumoje nusidriekusiomis kalnų virtinėmis. 1849 m. į Kaliforniją traukiantys aukso ieškotojai atsitiktinai atrado šį slėnį. Jie išsuko iš tako, tikėdamiesi rasti trumpesnį kelią, tačiau, užuot ką nors laimėję, atsidūrė dykame, beveik nevandeningame slėnyje, iš kurio nebuvo matyti jokio kelio. Galiausiai dviems laimingiesiems pavyko atrasti taką. Būriui paliekant šią nesvetingą žemę, vienas jų atsisveikindamas tarė:  „Lik sveikas, Mirties slėni“. Iš tiesų, visi šie epitetai minėtajai vietai puikiai tinka.

Trumpai pasivaikščioję po apylinkes nusprendėme, jog jau gana alinančio karščio, o ir vanduo baiginėjasi, kurį turėjome su savimi. Tad apsisukome ir susėdę į mašiną, kurioje puikiai veikė oro kondicionierius, pajudėjome pietų kryptimi, Los Angel‘o link. Tai antrasis pagal dydį Jungtinių Amerikos Valstijų miestas (po Niujorko), o su priemiesčiais, iš kurių žinomiausi – Beverli Hilsas, Pasadena ir Long Byčas, yra viena didžiausių metropolinių pasaulio zonų.

Sutemos pakeitė itin kaitrią saulę, o tikslas dar nebuvo pasiektas. Dėl nesuskaičiuojamo kiekio automobilių, lekiančių autostrada 120 km/h greičiu, tapo sudėtinga judėti. Itin siauros juostos, rodos vos mašina telpa, beprotiškos lenktynės, iš visų pusių lenkiantys kelių „ereliai“ neleido atsipalaiduoti.  Mašinoje jautėsi šiokia tokia įtampa, nes nė vienas iš mūsų nebuvome pratęs prie tokio vairavimo stiliaus. Tai ne mūsų mažos valstybės keliai su dviem juostomis į abi puses. Eismas čia vyksta 6 – 8 juostomis į vieną pusę. Miestas atrodė jau ranka pasiekiamas, bet dėl intensyvaus mašinų srauto ir jo gigantiškumo, užtrukome visą valandą, kol atvykome į viešbutį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.