Los Andželas (12 diena)

Apie 9 val. ryto vykome į Venecijos paplūdimį. Gatvėse nebuvo daug mašinų, tad garsiųjų Los Angel‘o grūsčių pavyko išvengti. Navigacija veikė puikiai. Be jokio vargo ir sakyčiau gana greit atvykome į vietą.

Šiek tiek užtrukome su automobilių stovėjimo aikštelės paieškomis. Žinant jų kainas, stengiamės tokių vietų vengti. Sėkmė mums šypsojosi, tad po keleto minučių radome puikią vietą automobiliui pastatyti. Iki paplūdimio vos 7 minutės kelio. Palengva, niekur neskubėdami ėjome iki pat Ramiojo vandenyno. Kadangi, smėlis jau buvo šiltas, nors oras pakankamai vėsus, matyt, dėl vėjo, o juk ir ne vasara šiuo metu, numetus sportinius batelius į šalį, suskubome pabraidyti. Vanduo pasirodė esantis ledinis, todėl ilgai netrukome, kol vėl atsidūrėme ant kranto. Vadinamųjų „ruonių“ nesutikome, bet štai buriuotojų ir banglenčių sporto entuziastitų čia buvo apstu. Taip mums bevaikščiojant pakrante, pastebėjome garsiuosius Los Angel‘o gelbėtojų bokštelius, kuriuose Deividas Haselhofas (David Hasselhoff), Pamela Anderson ir kt. “Gelbėtojų“ serialo aktoriai filmavimosi.

Aplink pakankamai ramu, nėra šurmulio ir garsios muzikos, kurią kaip jau įprastą sukelia gausus poilsiautojų skaičius. Šį kartą triukšmavo tik bangos, besiritančios į krantą, ir daugybė žuvėdrų, kirų, albatrosų bei kt. paukščių. Buvo smagu stebėti kaip pastarieji vaikštinėja smėliu ir skraido virš vandens staiga nerdami į gelmes.

Netoliese, esančiame parke vietiniai benamiai susisukę į savo šiltus miegmaišius dar miegojo, kiti jau gurkšnojo kavą, prekeiviai ruošėsi naujai dienai, gatvėse vaikštinėjo keletas turistų, o vietiniai gyventojai išsiruošė pasportuoti. Vieni vedžiojo šunis, kiti bėgiojo, treti važinėjo dviračiu, o ketvirti liejo prakaitą krepšinio aikštelėje bei teniso kortuose. Parduotuvės, kurių lentynos buvo nukrautos suvenyrais, pradėjo darbo dieną ir kvietė užsukti. Einant gatve buvo galima užuosti ne tik kepamų sumuštinių, blynų, bulvių ar dešrelių kvapą, bet ir medicininės žolės. Mat, šioje vietoje, marihuaną rūko ne vienas prekeivis, o galbūt ir praeivis. Čia pat, visai už kampo, įsikūrusi parduotuvė, kurioje pilna kaljanų, bongų, cigarečių ir pačios žolės. Tarpduryje stovintis vyriškis ramiai sau traukia dūmą, o smalsuolius kviečia užsukti. Šalikelėje įsikūrę elgetos be jokių skrupulų prašo išmaldos. Apie tai informuoja šalia padėtos lentelės su užrašu: „Nemeluosiu, pinigų man reikia marihuanai įsigyti“. Nemeluosiu ir aš, buvau nustebusi kaip niekada.

Atsigėrę kavos pajudėjome mašinos link. Teko greičiau suktis, norint nepavėluoti į iš anksto užsakytą ekskursiją „Warner Bros“ studijoje (su savimi reikia turėti ID. Norint įeiti į pastatą, reikia pereiti patikrą. Filmuoti griežtai draudžiama, fotografuoti galima, bet tik ten, kur yra leidžiama), kur mus pasitiko triušis Kvanka (Bugs Bunny) ir antinas Dafis (Duffy Duck).


Kaina: 114 $/2 žm.

Adresas: 3400 West Riverside Drive, Burbank, CA 91505, Jungtinės Amerikos Valstijos

Darbo laikas: 8.30 – 15.30 val. kasdien (išskyrus Šv. Kalėdas)

Interneto svetainė: https://www.wbstudiotour.com/


Susirinkusieji buvo palydėti į nedidelę kino salę, kurioje susipažinome su „Warner Bros“ studijos istorija, jos sukurtais filmais bei gautais apdovanojimais. Iš už uždangos pasirodžius gidui ekskursija prasidėjo. Buvome suskirstyti į grupes ir palydėti į lauką, kur mūsų jau laukė mini autobusai. Teritorija išties milžiniška. Tai miestas mieste su savo gatvėmis ir numeriais pažymėtais pastatais, ant kurių sienų kabo skirtingos lentelės su tuo metu ten filmuojamų filmų, serialų pavadinimais ir laikais. Matėme namų kvartalą, įsikūrusį Visterijos gatvėje (serialas „Nusivylusios namų šeimininkės“), mišką, primenantį džiungles, kuriame vyko kino juostos „Jūros periodo parkas“ filmavimas, užsukome į “Central Perk“ garsiąją kavinę, kurioje net 10 sezonų Reičel, Monika, Fibi, Džo, Rosas ir Čandleris sėdėdami ant sofutės gurkšnojo kavą,

stebėjome kaip vyksta naujo serialo filmavimas ir pasivaikščiojome po muziejų, kuriame eksponuojami Batman‘o kostiumai, ginklai, transporto priemonės. Antrajame šio pastato aukšte radome ir Hario Poterio gerbėjams paruoštą salę. Horokrusai, burtininkų lazdelės, elfai, nešyklė, paskirstymo kepurė, tai tik keletas daiktų, kuriuos išvardinau. Eksponuojami buvo drabužiai ir mistiniai gyvūnai, filmuose virstantys didžiuliais ir siaubą keliančiais padarais. Tai buvo puiki patirtis. Džiaugiamės bent šiek tiek susipažinę su kino industrija ir joje vykdoma veikla. Dėkoju už suteiktą galimybę pamatyti serialo „Draugai“ kavinę iš arčiau, o tai ir toliau būčiau galvojusi, jog ji yra įsikūrusi Niujorke ir realiai egzistuoja.

Kupini įspūdžių ir gerų emocijų grįžome atgal į automobilį ir pasukome Holivudo (Hollywood) link. Nutarėme ir mes pasivaikščioti grasiąja šlovės alėja. Jums prireiks kantrybės arba gero žemėlapio, norint nepasiklysti.

Čia yra daugiau kaip 2 400 penkiakampių žvaigždžių formos keramikinių plytelių, įspaustų į šaligatvio grindinį, besitęsiantį net aštuoniolika kvartalų, todėl jei nenorite šlovės alėja vaikščioti panarinus galvą, įsigykite gidą, kuriame pažymėtos svarbiausios vietos. Žvaigždėse įamžinti įvairių asmenybių, aktorių, muzikantų, režisierių, prodiuserių, taip pat miuziklų ir teatro grupių ar fiktyvių veikėjų vardai. Tai ilgalaikiai visuomenei vieši paminklai, simbolizuojantys pasiekimus pramogų industrijoje. Visko apeiti mums nepavyko, o ir noro nelabai buvo. Apsilankę garsiojo kino teatro kieme, kuriame pilna įžymių žmonių rankų ir kojų įspaudų betoninėse plokštėse, taip pat  palinkėjimų ir padėkų savo gerbėjams, skubėjome į Bakerfield.


Rekomendacijos:

Nakvynė: Vagabond Inn Bakersfield North

Adresas: 6100 Knudson Drive, Bakersfield, CA 93308, JAV

Kaina: 45$ (38 €)


 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.