Virginia City (16 diena)

Kadangi iki Šošone (Shoshone Falls) krioklių geras gabalas kelio, 677 mylios, pirmąją nakvynės vietą pasirinkome prie Tahoe ežero. Gaila, kad mums ten atvykus, jau buvo tamsu. Pasigrožėti apylinkėmis galėjome tik ryte, žvelgdami pro mašinos langus.

Deja, pasivaikščioti ežero pakrante gurkšnojant šiltą arbatą, o maudytis dar ankstoka, neturėjome laiko. Norėdami daugiau dienų praleisti Jeloustono (Yellowstone) nacionaliniame parke, privalėjome judėti į priekį. Prieš akis dar ilgas kelias, daugiau nei 500 mylių iki Elko miestelio, antrosios mūsų sustojimo vietos pakeliui link krioklių. Nenorėdami visos dienos praleisti automobilyje, nusprendėme užsukti į Virdžinijos miestelį (Virginia City), įsikūrusį Nevados pietvakarinėje dalyje, netoli Reno. Tai itin autentiška vieta, menanti XIX amžių.

Viktorijos laikų architektūra nukelia šimtą penkiasdešimt metų atgal, kai 1859 m. aukso ir sidabro ieškotojai dar tik pradėjo kurtis šioje teritorijoje. Nors miestelis nėra didelis, bet skaniai pavalgyti ir susirasti pramogų tikrai galima. Čia rengiamos ekskursijos į buvusias aukso ir sidabro kasyklas, po miestelį kursuoja turistinis traukinukas, tiksliau prie traktoriaus prikabintas šio vagonas, veikia auksakasių muziejus (3$/žm.), kurį, beje, aplankėme ir mes bei gausybė suvenyrų parduotuvių ir vadinamųjų salūnų. Paragavę itin traškių ir baisiai skanių karštų sumuštinių išvykome Reno miesto link. Čia neplanavome sustoti, bet visai netikėtai sužinojome, jog šiame mieste veikia puikus automobilių muziejus, tad negalėjome praleisti tokios progos. Ekspoziciją sudaro daugiau nei 200 transporto priemonių, nuo pačių pirmųjų modelių (1900 m.) iki 1980 m. Koridoriuose įrengtos stilizuotos gatvės, žibintai, pastatai ir degalinės būdingi tam tikram laikotarpiui. Šalia stovi automobilis, į kurį galima atsisėsti ir nusifotografuoti, kitus eksponatus draudžiama liesti. Užsukus į stilizuotą drabužių parduotuvę, muziejaus lankytojai gali pasimatuoti skrybėles, kepures, švarkus, sukneles ir t.t. Pasirėdžius kostiumais galima pasidaryti šmaikščių ir sakyčiau originalių fotografijų. Taip smagiai bevaikštant po muziejų, nepastebėjome, kad ekspozicijos jau baigėsi ir mes esame prie išėjimo.


Kaina: 10$

Adresas: 10 South Lake Street, Reno, NV 89501, JAV

Darbo laikas: 9.30 – 17.30 val. pirmadieniais – šeštadieniais, 10.00 16.00 val. sekamdieniais

Interneto svetainė: http://www.automuseum.org/


Kadangi, šis sustojimas nebuvo planuotas iš anksto, Šošone (Shoshone Falls) krioklius pasiekėme jau gerokai sutemus. Tad nieko nelaukę, griuvome į itin minkštas ir dideles lovas kaupti jėgų rytojaus dienai ir naujiems atradimams Amerikoje.


Rekomendacijos:

Nakvynė: Alpine Inn & Spa

Adresas: 920 Stateline Avenue, Pietų Tahou ežeras, CA 96510, JAV

Kaina: 30$ (26 €)


 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.