Rovinj – Pula

Tikrosios atostogos prasideda … Per pastarąsias dienas nuvažiavome 1720 km. Buvo visko, gražių kraštovaizdžių, mokamų kelių, brangios kavos, nuovargio veiduose ir mažojo keliautojo ašarų.

Šiandien viskas atrodo kur kas šviesiau, nors apie dangų ir jį nuklojusius debesis to nepasakytum. Naktį stipriai lijo, todėl žemė dar šlapia ir pakankamai vėsu. Kad ir koks šiuo metu oras bebūtų, mūsų nuotaikos puikios. Linksmai nusiteikę, pajudėjome Rovinj miestelio link. Šis įsikūręs Istrijos pusiasalyje. Tai vieta, kurioje gausu Venecijos stiliaus namų, elegantiškų aikščių su mažais fontanais ir siaurų, akmenimis grįstų, gatvelių, kurios primena Italiją ir jai būdingą charakterį.

Už 40 minučių kelio automobiliu, pusiasalio pietuose plyti labai gražus ir vyndarystės tradicijomis garsėjantis Pulos miestas. Pasak legendos, Pulos miestą įkūrė Kolchidėje gyvenusios gentys. Istrijos pusiasalį šios pasiekė, sekdamos Jasoną ir jo vadovaujamus Argonautus, pavogusius Aukso vilną. O istoriniai faktai liudija, jog iki 177 pr. Kr. šioje vietoje jokios gyvenvietės nebuvo. Miestas savo istoriją pradėjo kaip Ilyrijos karalystės viena iš gyvenviečių. Atvykus romėnams, Pula tapo svarbiu prekybos centru su visais imperijai būdingais atributais, šventyklomis, teatrais ir triumfo arkomis. Viename iš jų apsilankėme ir mes. Tai buvo garsusis Pulos amfiteatras, talpinantis 22 000 žiūrovų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.