Great Buddha (VI diena)

Bent kartą per kelionę pasitaiko itin prastų nakvynės vietų, kaip kad buvo Kamakuroje. Didžiulė kaina ir lankytojų geri atsiliepimai žadėjo jaukų būstą, deja, atvykus realybė nė iš tolo nepriminė aprašymo, esančio booking.com svetainėje. Gavome kambarį sulig mūsų vonia didumo. Čia tilpo vos viena dvigulė sofa. O pasidėjus didžiąsias kuprines, vietos visai nebeliko.

Už viską teko susimokėti papildomai (rankšluosčius, pusryčius, netgi daiktų saugojimą, ko niekada nėra buvę). Na, bet džiaugiamės, jog bent patalynė buvo švari ir po kambarį nebėgiojo jokie vabzdžiai ar graužikai, kaip kad Peru ir Mianmare. Tokiais gyvenimo atvejais, reikia mokytis įžvelgti teigiamus dalykus ir neakcentuoti blogų, tad pamirškime nepatogią lovą ir nediduką kambarį.
Taigi, susiruošėme aplankyti Didžiosios Budos, bet dar prieš tai, kaip ir buvo žadėta mažajam mūsų keliautojui, nuėjome prie Ramiojo vandenyno, kuris skalauja šio miestelio pakrantę. Ant smėlio besimėtančios kriauklės, įvairūs dumbliai, kuriuos kasryt vietiniai gyventojai renka ir nešasi namo, bangų išmestos ir jau spėjusios prarasti savo pradinę formą šakos, žvejų tinklai bei laiveliai, laukiantys kada vėl bus panardinti į šaltą ir sūrų vandenį, ponulį itin masino. Na, o kol Ąžuolas bėgiojo pirmyn atgal ir mėtė dumblius, mudu su vyru mėgavomės poilsio akimirka ir grožėjomės prieš akis atsiveriančiu horizontu.

Deja, ši diena kaip ir daugelis kitų nėra skirta pasyviam poilsiui, tad nieko nelaukę pasukome Didžiosios Budos (pastatyta 1252 m.) link. Po gerų penkiolikos minučių pėsčiomis, visi trys užvertę galvas stebėjomės bronzinės statulos dydžiu (11,4 m). Ši stovi Kotokuin šventyklos teritorijoje. Dėl taifūnų ir potvynių mediniai pastatai buvo nušluoti nuo žemės paviršiaus, o Didžioji Buda liko stovėti po atviru dangumi iki pat šių dienų.


Adresas: Hase, Kamakura, Kanagawa Prefecture 248-0016, Japan
Kaina: 20 YEN (įėjimas į statulos vidų)
Darbo laikas: 8.00 – 16.30 val.
Interneto svetainė: https://www.japan-guide.com/e/e3100.html


Aplink šurmuliavo daugybė turistų, tad nieko nelaukę pasukome miško link. Patrypčioję vienoje vietoje ir truputį pasisukioję aplink, pagaliau nustatėme kryptį, kuria mums reiktų eiti, norint pasiekti vieną labai įdomią šventyklą. Japonijoje ji yra gerai žinoma dėl joje atliekamų simbolinių ritualų. Čia vietiniai ir ne tik renkasi išplauti savo grynuosius pinigus, tiesiogine ta žodžio prasme. Ne vienas japonas dešimtis tūkstančių banknotų šlapino po tekančiu šaltinio vandeniu, vildamasis praturtėti.
Taigi, tokia unikalia galimybe panoro pasinaudoti ir Giedrius, tad vingiuotu, retsykiais stačiu miško taku žygiavome tikslo link, pakeliui sutikdami ne vieną entuziastą. Ąžuolas ėjo savarankiškai, tad teko ne kartą drausminti, jog nesuktų iš kelio, būtų atsargus ir žiūrėtų po kojomis. Taip mums ramiai besišnekučiuojant iš kažkur, o tiksliau iš apačios, už šakų ir žolių besilaikydami, vienas po kito ant tako lipo japonų vaikai, maždaug dviejų – trejų metų amžiaus. Visi su kuprinėmis, pilnomis žolynų, akmenukų, šakų ir kitų gėrybių, kopinėjo šlaitais, landžiojo per brūzgynus. Šiuo susitikimu itin džiaugėsi mūsų mažasis keliautojas. Jis mielai kartu su vaikais bėgiojo aplink didelio medžio kamieną ir garsiai čiauškėjo, lyg mėgindamas jiems kažką pasakyti.

Mažieji, matyt, pirmą kartą gyvenime išvydo šviesiaplaukį berniuką, tad ėmė jį čiupinėti ir glostyti. Pasirodžius mokytojai visi išskubėjo toliau ieškoti savo nuotykių. Na, o mes su vyru likome sužavėti tuo, ką neseniai išvydome.
Neilgai trukus pasiekėme Zeniarai Benten šventyklos prieigas. Norint į ją patekti reikia pereiti uoloje iškastą tunelį. Minamoto Yorimoto, Kamakuros provincijos (vyriausybės) įkūrėjas prieš 800 metų įsakė pastatyti minėtąją šventyklą, nes jo sapne pasirodęs Dievas rekomendavo jam tai padaryti, norint sugrąžinti taiką šalyje. Kadangi sapnas buvo susapnuotas gyvatės dieną, gyvatės mėnesį, gyvatės metais, šventykla buvo dedikuota Benten, Budistų dievybei, susijusiai su gyvatėmis.


Adresas: Hase, Kamakura, Kanagawa Prefecture 248-0016, Japan
Kaina: nemokamas
Darbo laikas: 8.00 – 16.30 val.
Interneto svetainė: https://www.japan-guide.com/e/e3111.html


Kaip ir visose Japonijoje esančiose šventyklose taip ir čia, prieš įžengiant į teritoriją reikia nusiplauti rankas. Jei yra noro, galima paaukoti vieną kitą pinigėlį. Įmetus auką į specialią dėžutę, reikia patraukti už pakankamai storos virvės ir paskambinti skambalu. Tada nusilenkti du kartus, suploti delnais tiek pat kartų ir dar kartą nusilenkti. Visa tai Ąžuolas jau mokėjo, todėl procedūrą atliko puikiai ir ne vieną kartą, o tokiu vaizdu mėgavosi japonai. Slapta ir ne tik fotografavo jį iš visų pusių nuolat besišypsodami. Sukalbėjus maldą, pasukome į nedidukę olą, kurioje tekėjo upelis. Šalia jo buvo surikiuoti samčiai ir pinti nedidukai krepšeliai, monetoms susidėti. Sienos nukabinėtos spalvoto popieriaus gervėmis, netoliese stovėjo akmeniniai žibintai, o nišose buvo išrikiuotos gyvačių statulėlės. Išsitraukę monetas ir vieną kitą banknotą sudėjome į krepšelius ir perliejome šaltinio vandeniu. Ką gali žinoti, o gal vis tik ir mums pasiseks?

Išplovę pinigus, trumpai pasivaikščiojome po šalia esantį nediduką sodą su tvenkiniu ir jame plaukiojančiais auksiniais karpiais, nuo uolų krentantis vanduo šniokštė pakankamai garsiai ir it nektaras bites traukė mūsų mažąjį keliautoją vis arčiau ir arčiau. Teko iš peties paplušėti, kol prikalbinome Ąžuolą eiti su mumis. Žinoma, ašarų ir riksmo netrūko, japonų dėmesio taip pat, bet apsišarvavę kantrybe, pajudėjome traukinių stoties link. Su Nikko Tobu Express traukiniu, kurio nedengia JR pasas (kaina: 5400 YEN) pajudėjome į Nikko. Keturias valandas trukusi kelionė prabėgo greit. Mažasis beveik visą kelią miegojo, o mudu su vyru mėgavomės poilsiu ir ramybe. Miestelį pasiekėme jau visiškai sutemus, tad nedrįsome ilgiau stoviniuoti stotyje ir „pasičiupę“ taksi (1200 YEN už maždaug 3 km) po gerų dešimties minučių stovėjome prie savojo viešbučio.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.