Kumano Sanzan II dalis (XVIII diena)

Antroji diena piligriminiais keliais tokia pati sudėtinga kaip pirmoji, tad sukaupę jėgas pajudėjome traukinio link. Pirmasis sustojimas – Nachi miestelis, kuriame prasideda Daimon Zaka takas. Iki Nachi Taisha šventyklos, kuri yra įsikūrusi šalia pačio aukščiausio (133 m.) krioklio Japonijoje, yra vos 600 metrų.

Teko įveikti daugybę laiptų, besidriekiančių miškingoje teritorijoje, o Ąžuolas vaizduodamas krokodilą visomis keturiomis bandė pasiekti viršūnę, tad žygis užtruko 😊 Milžiniški kedrai ir daugybė bambukų, supančių taką suteikė puikų pavėsį, tad kilti aukštyn buvo kur kas lengviau, nei kaitriai spiginant saulei, o tai yra gera žinia, tiems kurie netoleruoja karščio.
Kumano šventovių, kaip šventųjų šintoizmo vietų, pagerbimas buvo dar prieš budizmo įvedimą į Japoniją VI amžiaus viduryje. Kai budizmas atkeliavo į Kumano, jis greitai įsišaknijo ir, užuot konkuravęs su vietos religija dėl religinės valdžios, pradėjo ilgą harmoningo susimaišymo procesą.

Japonija_Kumano Sanzan

Japonija_Kumano Sanzan


Adresas: 1 Nachisan, Nachikatsuura, Higashimuro District, Wakayama 649-5301, Japonija
Kaina: nemokamai (300 YEN/žm. lobių salės lankymas, darbo laikas 8.00 – 16.00 val.)
Darbo laikas: 24 val., kasdien
Interneto svetainė: https://www.japan-guide.com/e/e4955.html


Visai šalia Nachi Taisha šventovės yra įsikūrusi budistų šventykla Seigantoji. Tiesą sakant, didžiąją savo istorijos dalį pastatai nebuvo net atskirai kontroliuojami ir veikė kaip viena religinė institucija. Tiek šventovės, tiek šventyklos pastatai yra įspūdingi, o tarp Seigantoji pastatų galima pamatyti trijų aukštų pagodą, į kurią pasikėlėme ir mes.

Japonija_Kumano Sanzan_Seigantoji šventykla


Adresas: Japonija, 〒649-5301 Wakayama, Higashimuro District, Nachikatsuura, Nachisan, 8
Kaina: nemokamai (300 YEN/žm. pagodos lankymas)
Darbo laikas: 8.30 – 16.00 val., kasdien
Interneto svetainė: https://www.nachikan.jp/en/


Nuo jos atsiveria puikus vaizdas į aplink esančius kalnus ir nuo šlaito bėgantį krioklį.


Kaip ir pridera aplankėme visas šventyklas. Ąžuolas šiandien kaip niekada žingeidus ir visur norėjo lipti, net ten kur buvo draudžiama tai daryti. Vaikas panoro iš arčiau apžiūrėti Budai suneštas vaišes/aukas ir jo smalsumas neliko nepastebėtas. Šalia esantis vienuolis maloniai šypsojosi ir padovanojo mažajam keliautojui apelsiną, paimtą iš minėtosios krūvos vaišių. Vaikas labai apsidžiaugė ir padėkojęs nuskuodė paragauti dovanos. Atsisėdęs ant šventyklos laiptų skaniai suvalgė apelsiną ir buvo dar linksmiau nusiteikęs.
Aplankę šį puikų šventyklų kompleksą, kuriame, beje, nebuvo baisiai daug žmonių, suskubome į autobusą. O tiksliau bėgome iki jo, trumpindami kelią. Teko stačiais šlaitais leistis iki stotelės, nes kitas autobusas atvažiuos nežinia kada. Atbėgome pačiu laiku. Susimokėję apie 400 YEN/žm. išvykome į traukinių stotį. Šį kartą stotis yra įsikūrusi labai unikalioje vietoje, visai prie pat vandenyno, galima sakyti paplūdimyje.

Japonija_Kumano Sanzan

Tad nusipirkę ledų (kaina: 1 porcija svyruoja nuo 130 iki 200 YEN) iš automato, kurių Japonijoje, kaip ir gėrimų automatų, yra daugybė, išsiruošėme matuoti vandens temperatūros. Maudytis neplanavome, manėme tik pabraidysim, bet mažasis Ąžuolas nespėjo kartu su bangų mūša, tad liko visiškai šlapias. Vanduo nebuvo baisiai šaltas, bet ir ne pats šilčiausias, kad norėtųsi panirti į jūrą ir atsivėsinti.

Japonija_Kumano Sanzan

Na, ką maudymosi sezonas jau atidarytas, beliko sulaukti traukinio, o kol laukėme jo, vietiniai vaikai kartu su savo mokyklos mokytoju žaidė estafetes. Na, kaip ir reikėjo tikėtis, Ąžuolas ilgai nedelsė. Jau po keleto akimirkų jis bėgiojo su mažaisiais, keldamas ne tik jiems, bet ir mokytojui daug juoko. O tuo tarpu mudu su vyru mėgavomės puikia saulėta pavasario diena.
Traukiniui atvykus į stotį, sušokome į vagoną ir pajudėjome Koyasan link. Kelionė truko net 5 valandas, tad spėjome ir pailsėti. Miestelis įsikūręs aukštai kalnuose. Į jį patekti būtų galima ir kur kas greičiau bei paprasčiau su automobiliu, deja, tokio šį kartą mes neturėjome.
Miestelį pasiekėme jau vėlai vakare, spėjo ir sutemti. Pakeitėme net 4 traukinius ir su funikulieriumi, beje, jis buvo paskutinis, kursuojantis šiandien, pakilome į kalnus. Ten mūsų jau laukė autobusas, kuris išvežiojo visus keleivius po nakvynės vietas. Šį kartą tai buvo vienuolynas. Mus visus tris sutiko labai maloniai, apdovanojo ne tik šypsenomis, bet ir pačių vienuolių pintomis bei pašventintomis spalvotomis apyrankėmis. Paaiškinę vienuolyno tvarką, nuvedė iki kambario ir paliko. Viduje mūsų jau laukė paklotos lovos. Deja, bet buvo labai vėsu, tad įsijungėme šildytuvą ir greit nėrėme po storomis antklodėmis. Nespėjus nė sušilti užmigome kaip niekada saldžiu miegu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.