Anykščiai (II dalis)

Jau kuris laikas vis galvoju apie senuosius Anykščių krašto dvarus, kurie, deja, bet baigia sunykti. Dėl šios priežasties būtina paskubėti ir apžiūrėti juos iš arčiau. Juk ką gali žinoti, galbūt šiandien darytos nuotraukos kažkada taps istorija.

Tęskite “Anykščiai (II dalis)“ skaitymą

Anykščiai (I dalis)

Rytas prasidėjo pakankamai anksti ne dėl to, jog skubame išvykti iš namų, ne dėl to, jog turime du mažamečius vaikus, bet dėl to, jog natūraliai, be jokio vargo ar įtampos pavyksta atsikelti su šypsena veide, nes už lango pasirodžiusi saulė skelbia: VASARA !!!

Tęskite “Anykščiai (I dalis)“ skaitymą

Minskas (IV diena)

Paskutinė diena Minske, o dar tiek daug liko nepamatyta, neišgirsta ir nepažinta. Tad nieko nelaukę, lipame iš lovų, papusryčiaujame ir lekiame pro duris. Sekmadienis, automobilių mieste nėra labai daug, tad savo tikslą pasiekiame pakankamai greitai. Pirmoji stotelė konditerijos fabrikas „Kommunarka“, o tiksliau šalia jo įsikūrusi firminė saldainių parduotuvė, kurioje dirba labai maloni moteris, pasipuošusi dailia raudona kepuraite. Lentynos nukrautos griliažu, saldainiais, šokolado plytelėmis, kad net akys raibsta ir nebežinai, ką čia su savimi išsinešti.

Tęskite “Minskas (IV diena)“ skaitymą

Nesvyžius (III diena)

Šiandien vykstame į Nesvyžių ir jo garsiąją pilį, kuri 1533 – 1939 m. priklausė Radvilų giminei. Tai – LDK didikų giminė, iškilusi XV a. ir išlikusi viena įtakingiausių iki pat XVIII a. pab. Radvilos buvo viena turtingiausių Europos giminių, jie valdė 23 pilis, 426 miestus ir miestelius, 2032 dvarus, 10 053 kaimus. Nuo 1547 m. Radvilos, vieninteliai iš Lietuvos didikų giminių turėjo Šventosios Romos imperijos kunigaikščių titulą.

Tęskite “Nesvyžius (III diena)“ skaitymą

Minskas (II diena)

Rytas puikus. Po tokios lietingos ir šaltos savaitės Lietuvoje, tai lyg šviežio oro gurkšnis. Tiesą pasakius, kelionėse mums sekasi – retai kada lyja ir būna šalta. Saulė jau pakankamai aukštai pakilusi, o danguje palengva slenka plunksniniai debesys, tad nieko nelaukę susėdame į mašiną ir judame link „Šlovės kalno“, kuris buvo sukurtas Sovietų kariams pagerbti, už jų drąsą Didžiojo Tėvynės karo metu.

Tęskite “Minskas (II diena)“ skaitymą

atgal į praeitį …

Minskas jus tikrai nustebins. Baltarusijos sostinė, priešingai nei jos garsi reputacija, yra progresyvi, šiuolaikiška ir švari vieta. Jūsų dėmesį patrauks šiuolaikinės kavinės, įspūdingi restoranai, suši barai bei meno galerijos ir sausakimši naktiniai klubai, įsikūrę miesto centre.

Tęskite “atgal į praeitį …“ skaitymą

Okinawa, II dalis (XXVI diena)

Šios dienos vienas ir vienintelis tikslas – Churaumi akvariumas, kuriame įrengta viena didžiausių vandens talpų (8.2m aukščio ir 22.5 m pločio ir 60 cm storio) visame pasaulyje. Joje plaukioja įspūdingo dydžio bangininiai rykliai, didžiulės rajos ir daugybė kt. žuvų.

Tęskite “Okinawa, II dalis (XXVI diena)“ skaitymą

Okinawa, I dalis (XXV diena)

Ši diena ypatinga mums visiems trims, o ypač mažajam keliautojui, pavargusiam nuo begalės šventyklų 🙂 Vykstame į Okinawa salas, kur mūsų jau laukia vasara su karšta saule, smėlėtais paplūdimiais ir žydru vandenynu. Šios salos priklauso Okinavos prefektūrai, kartu su kitomis mažosiomis salomis, tokiomis kaip Riūkiū. Kadaise, t. y. XI – XIX a. šiose salose egzistavo Riūkiū karalystė. Svarbiausia karalystės sala buvo Okinava su sostine Naha.

Tęskite “Okinawa, I dalis (XXV diena)“ skaitymą

Kawachi visterijų sodas (XXIV diena)

Čia patekti reikėjo ne tik noro, pastangų, bet ir truputį sėkmės. Pasirodo šiuo sodu susidomėjimas yra labai didelis, ypač japonų tarpe. Todėl parko administracija nusprendė sureguliuoti lankytojų srautus visterijų žydėjimo metu, t. y. nuo balandžio 21 d. iki gegužės 5 d., kuomet medžiai tiesiog sprogsta nuo žiedų gausos.

Tęskite “Kawachi visterijų sodas (XXIV diena)“ skaitymą